Değerli müşterilerimiz kuveyt başkonsolosluğu ile ilgili tüm ihtiyacınız olan bilgileri özgün olarak sizlerle makemizde paylaşacağız. Küresel express kurye olarak istanbulda bulunan tüm konsolosluklarda evrak tastik işlemleri yaptığımızı şimdiden sizlere bildiriyoruz. bunun yanı sırada motorlu kurye ve kargo işleriniz içinde bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
Değerli müşterilerimiz öncelikle sizleri aydınlatmak için İstanbul Kuveyt başkonsolosluğu adresi ve tüm iletişim bilgilerini paylaşarak makalemi yazmaya başlıyorum. Kuveyt başkonsolosluğu adresi Akatlar Mahallesi cebeci caddesi no 22 etiler/İstanbul – Telefon numarası 0212 351 18 88 – eposta consulatekuwaitistanbul@yahoo.com güncel olarak Kuveyt başkonsolosluğu adına kullanılmaktadır. Küresel Express kurye danışmalık iç ve dış tiç firmamız sadece ithalat ve ihracat evraklarının Kuveyt konsolosluğunda olduğu gibi tüm konsolosluklarda evrak tasdik işlemini sizin adınıza yapmaktadır. Birçok konsolosluğun istediği evraklar değişkenlik göstermektedir! Örnek vermek gerekirse Kuveyt konsolosluğunun firmanızdan istediği evraklar ile farklı bir konsolosluğun sizlerden talep etmiş olduğu evraklar çok farklıdır. Dolayısıyla bu makalemiz sadece Kuveyt başkonsolosluğunun işlemlerini anlatmaktadır. Konsolosluk evrak tasdik nedir Evrak tasdik işlemi evraktaki imzanın doğruluğunu ve evrakı imzalayanın sorumluluğunu teyit etmek amacıyla yabancı bir resmi evraka geçerlilik kazandıran, bir belgenin resmiyetini tasdik edilerek başka bir ülkede de geçerliliğini sağlayan resmi bir işlemdir. Evrak tasdik işleminde bölgenin valiliği ve ito ve/veya ülkenin konsolosluğu ya da büyükelçiliği evrakın gerçek olduğunu onaylayarak evrakı Türkiye dışında da geçerli duruma getirirler. İstanbul Kuveyt başkonsolosluğu Çalışma saatleri… Kuveyt konsolosluğunda mesai saatleri haftada 5 gün sabah saat 9.30 ile 11.00 saat arasındadır. Evraklarınızı bu mesai saatleri içerisinde teslim ettiğinizde ertesi gün evraklarınız tarafınıza teslim edilir. Bu süre ticari evraklar için geçerlidir. Ticari tasdikler için istenilen evraklar… Burası çok önemli dikkatle incelemenizi rica ediyoruz. Konsoloslukta tasdik yaptırmak istediğiniz evrakların öncelikle firmanızın bağlı bulunduğu ildeki ito ve valiliklerinde onay yapılmalıdır. Bu onaylar yapıldıktan sonra evraklarınızın ekine Firmanızın vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ekleyerek işlemleri Kuveyt başkonsolosluğunda başlatabilirsiniz. Tarafımıza gönderdiğiniz evrakları işleme koyabilmek için firmanızın antetli kağıdına İngilizce ve Türkçe yetki yazısı yazmanız bu evrakı firmanızın kaşesi ile kaşeleyip yetkilinize imzalatmalısınız. İmzalayan yetkilinin imza sirkülerinizde evraklarınızın ekine eklemeyi unutmamalısınız. Tarafımıza ulaşan evraklarınızı İstanbul ticaret odası ve İstanbul valiliğinden onaylattıktan sonra Kuveyt başkonsolosluğundan randevu alarak süreci başlatıyoruz. Kuveyt başkonsolosluğu bazı evraklarda Noter onayı istemektedir. Bu evraklar aşağıdaki gibidir.
 • Sözleşmeler (Noter Tasdikli)
 • Menşe
 • atr
 • İnvoice (fatura)
 • Sertifika
Gibi evrakları İstanbul Kuveyt başkonsolosluğu tasdik yapmaktadır. Farklı bir evrakınız var ise bunun için konsolosluk ile veya bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul Kuveyt başkonsolosluğu evrak tasdik ücretleri Sizlere Küresel Express kurye ailesi olarak firmamızın İstanbul ve çevre illerde kısaca faaliyetlerinden bahsetmek istiyoruz. Bu açıklama ile birlikte Kuveyt konsolosluğu evrak tasdik ücretlerini paylaşacağız. Firmamız 1996 yılından günümüze aktif olarak faaliyetlerini hizmet aşkı ile siz değerli müşterilerimize sunmaktadır. Peki bu faaliyetler nelerdir…
 • Motorlu kurye hizmetleri
 • Arabalı kurye hizmetleri
 • Yurtiçi uçak kargo hizmetleri
 • Moto kurye kiralama
 • Toplu dağıtım hizmetleri
 • Konsolosluk tasdik işlemleri
 • Muhaberat hizmetleri
 • Firma operasyon destek hizmetleri
 • Şehir içi ve şehirlerarası nakliye hizmetleri
Bu hizmetlerimizden faydalanmak için 0212 951 05 07 ve/veya 0212 320 05 65 ve/veya 0532 477 49 28 ve/veya bilgi@kureselexpress.com mail adresimizden çağrı merkezimize ulaşabilir kayıt oluşturabilirsiniz. Kuveyt konsolosluğu evrak tasdik için talep ettiği ücretler aşağıdaki gibidir.
 • İnvoice (fatura) 700 TL
 • Menşe ve Atr 1050.00 TL
 • Diğer evraklar 350.00 TL
Sözleşme ve sertifika için Kuveyt başkonsolosluğundan fiyat almanız gerekmektedir. Fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Önemli Notlar Evraklarınızı Kuveyt başkonsolosluğunda ve diğer tüm konsolosluklarda tasdik yaptırmak istiyorsanız, gerekli evrakların renkli ve orijinin olduğundan emin olunuz. Detaylı bilgi için 0532 384 04 73 iletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz… SEVGİLERİMİZLE Küresel Express Ailesi
İstanbulda bulunan tüm konsolosluklarda evrak tasdik işlemlerinizi firmanız adına takip ediyoruz.
İstanbul kuveyt başkonsolosluğu evrak onay işlemleri için bizlere 0532 477 49 28 iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.
× Whatsapp
0532 477 49 28